Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Azjatycka przygoda
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Termin: 13 lipca - 22 sierpnia 2002 roku

Przylot

13 lipca

O godz. 10.45 wylot z Warszawy samolotem linii lotniczych Finnair do Helsinek, lot trwa 1,5 godziny. O godz. 13.30 lądowanie w Helsinkach - z lotniska przejazd do centrum autobusem nr 615 za 3 euro.

Zwiedzanie Helsinek: Plac Senacki, Katedra, Katedra Uspieńska, Pomnik Sibeliusa. Finlandia jest chyba jednym z najdroższych państw w Europie. Najtaniej można zjeść na obiad tzw. "zestaw kebabowy" w restauracji arabskiej za 7 euro.

Powrót na lotnisko i o godz. 23.40 wylot samolotem McDonnel Douglas do Bangkoku, lot trwa 10 godzin.

Bkk-z daleka
Bangkok

14 lipca

O godz. 13.30 lądowanie na lotnisku w Bangkoku - temperatura około 34 st. C, jest bardzo parno i duszno.

Przejazd autobusem A-2 za 100 BHT (kurs 1USD=40BHT) w pobliże ulicy tanich hoteli Khao San Road. Zakwaterowanie w hotelu Khao San Palace - pokój 2-osobowy z łazienką i klimatyzacją za 480 BHT. Obiad w restauracji "Wally" na Khao San Road za 160 BHT za 2 osoby - kluski i ryż z kurczakiem, napoje.

Tego dnia jeszcze przejażdżka po rzece Menem łodzią Chao Phraya River Express za 8 BHT od osoby.

15 lipca

Przejazd łodzią Chao Phraya River Express z przystani Tha Banglamphu do Tha Chang za 6 BHT od osoby. Zwiedzanie kompleksu Pałacu Królewskiego ze świątynią Wat Phra Kaew (Szmaragdowego Buddy) - wejście 200 BHT, w tym do pałacu Vimanmek. Pałac Królewski robi niesamowite wrażenie - jest on bajecznie kolorowy, pełen zieleni, liczne drzewka bonsai. Następnie przejazd rykszą motorową, czyli tzw. tuk-tuk do Wat Pho za 30 BHT (wejście 20 BHT) - świątynia słynna z posągu tzw. "Półleżącego Buddy" - 15 metrów wysokości i 46 metrów długości. Przepłynięcie łodzią za 2 BHT do Wat Arun (wejście 20 BHT) - świątynia w stylu khmerskim ozdobiona kawałkami chińskiej porcelany. Zwiedzanie Muzeum Łodzi Królewskich (Royal Berges - wejście 40 BHT). Przepłynięcie łodzią do Chinatown za 8 BHT i obiad w restauracji "ShangiLa" - ryż z owocami morza i kluski z kurczakiem, napoje - koszt posiłku dla 2 osób to 286 BHT. Zwiedzanie Wat Traimit z posągiem złotego Buddy. Przejazd tuk-tuk na ulicę Khao San Road za 80 BHT.

BKK-w środku
16 lipca

Pobudka o godzinie 8.00 i typowe tajskie śniadanie - omlety i kawa za 140 BHT. Zwiedzanie Wat Saket wraz z tzw. Złotym Wzgórzem, z którego roztacza się wspaniały widok na Bangkok. Przejazd tuk-tuk za 40 BHT do Wat Benchamabophit (wejście 20 BHT). Zwiedzanie pałacu Vimanmek - zbudowany w całości z drzewa tekowego, bardzo ładnie położony w ogrodzie. Przejazd kolejką miejską tzw. Skytrain w pobliże domu Jima Thompsona (wejście 100 BHT) - dom "króla bawełnianego biznesu". Spacer po Parku Lumphini - mało ciekawy, zaniedbany. Powrót autobusem miejskim Nr 53 za 3,50 BHT na Khao San Road.

Przyjazd do Kambodży

17 lipca

Rano przejazd taksówką za 100 BHT na dworzec kolejowy Hualamphong. O godz. 5.55 wyjazd pociągiem do Aranya Prathet - bilet III klasy 48 BHT za osobę - drewniane ławki, mało wygodny. Po 6 godzinach jazdy z dworca kolejowego w Aranya Prathet tuk-tuk do granicy z Kambodżą za 50 BHT. Na granicy tajsko-khmerskiej w Poipet można nabyć wizę do Kambodży za 1000 BHT - wiza uprawnia do pobytu w Kambodży przez 30 dni od dnia wjazdu. Przejście graniczne oraz miejscowość Poipet wywierają bardzo negatywne wrażenie - bałagan, brud, strasznie dużo osób przekraczających granicę w obydwie strony. Z granicznej miejscowości Poipet można skorzystać z usług khmerskiego biura podróży i minibusem pojechać do Siem Reap za 250 BHT (6 godzin jazdy - 150 kilometrów). Droga z Poipet do Sisophon jest asfaltowa, względnie dobra. Natomiast z Sisophon do Siem Reap droga jest straszna - brak asfaltu, straszliwe dziury, doły, rozwalające się mostki, tumany kurzu lub wielkie nieprzejezdne kałuże.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9... 
Następna strona

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

O tych krajach: Dwóch panów w Kambodży Tajlandia, Laos, Kambodża Azja - relacja   Pozostałe...
Tych autorów: Szlakami dawnych i współczesnych Majów: Meksyk - Belize - Gwatemala - Meksyk

Opracowanie: Anna Kolmas, Radomir Kolmas
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa "dobre rady".
Wszystkie "rady" i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 2003-03-12