Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Goście Allaha
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Zatoka Perska i coca-cola. Busehr
Na koniec tej miłej opowieści nasi gospodarze za tygodniową gościnę nie chcieli żadnej zapłaty (w pieniądzach) ani zaproszenia do Polski. Im po prostu nie przeszło to przez myśl. A my, Europejczycy, cóż - możemy się tylko dziwić. Spróbujcie kiedyś na spacerze w Polsce przypadkowo nawiązać rozmowę z inną rodzinką. Bieg dalszych wydarzeń możecie sobie dopisać sami.

Stare miasto - Yazd
Jako że gościnność Irańczyków jest wręcz przysłowiowa, oto jeszcze jedna opowieść. Tym razem o tym, jak to Polak chciał zobaczyć bazar z zaprzyjaźnionym Persem.

Rzemieślnik robiący kialamkor. Isfahan
Gdy wysiadałem rano z autobusu w Yazdzie, mym oczom ukazał się znajomy widok - prawie wpadłem na człowieka o jasnej cerze. Rzut oka na gościa i już wiedziałem, że to rodak. Trochę się zdziwił, gdy zagadałem do niego po polsku. Nim zdążyliśmy się wymienić informacjami skąd i dokąd drogi prowadzą, okazało się, że Bogdan był w nie lada kłopocie. Otóż na dworcu nie był sam, towarzyszył mu Irańczyk. Irańczyka Bogdan poznał dzień wcześniej, podszedł do niego człowiek na ulicy i nawiązał rozmowę. Pers był uczynny i zaproponował wspólne oglądanie miasta. Bogdan tego samego dnia już nie miał ochoty na zwiedzanie, ale umówił się z Irańczykiem na następny dzień, aby obejrzeć bazar. Niestety, gdy następnego dnia spotkał się z Irańczykiem, ten wsadził go do taksówki i powiedział, że pojadą na dworzec, a stamtąd do jego wioski.


Do początku

Poprzednia strona
 1 2 3 4 
Następna strona

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

O tych krajach: Z Teheranu do Afganistanu Podpatrywanie Bliskiego Wschodu Notatki z Iranu   Pozostałe...

Opracowanie: Marek Zakrzewski
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa opowieść.
Wszystkie opowieści i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 1998-02-15