Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Sylwester na Sydney Harbour
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Miejscowe wróble
Około trzeciej nad ranem dotarłam z powrotem na Bondi Beach z nadzieją, że uda mi się jeszcze zobaczyć sylwestrowe party organizowane na plaży. Niestety, wszyscy właśnie grzecznie się rozchodzili, nad czym czuwali uśmiechnięci i jak zwykle przemili policjanci. Nie udało się więc upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu...

Pole kangurów
Tłum rozchodził się śpiewając i coś tam krzycząc (szczytem wandalizmu było rozbicie butelki o chodnik). Podjeżdżające na plażę specjalne autobusy, zapchane jak nigdy tutaj, sprawnie wywoziły "sylwestrowiczów". Co do damskich kreacji zdążyłam zauważyć, że w tym roku obowiązywały głównie długie czerwone i czarne suknie z dużymi dekoltami.

Aborygen
W gazecie "The Sydney Morning Herald" z dnia 1 stycznia, wychwalając udane fajerwerkowe przedstawienie na Sydney Harbour ("Sydney pokazało światu jak należy świętować" - i dalej w tym samym tonie), nie omieszkano zgryźliwie zaznaczyć, że Melbourne nigdy nie mogłoby urządzić takiego widowiska, gdyż nie ma tak pięknej jak Sydney przystani. Melbourne nigdy nie dorówna Sydney! - czytaj w podtekście. "The Sydney Morning Herald" rozpoczął więc Nowy Rok od podjęcia tematu odwiecznej rywalizacji dwóch australijskich miast.


Do początku

Poprzednia strona
 1 2

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

O tych krajach: Australia Melbourne i okolice Jesień w Granitowej Krainie   Pozostałe...

Opracowanie: Magda Żak
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa opowieść.
Wszystkie opowieści i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 1998-01-15