Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Sylwester na Sydney Harbour
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Narciarz
Nowy Rok przyszło mi witać na jednym z hotelowych balkonów... Nie był to jednak zwykły balkon. Jego wyjątkowość polegała na tym, że mógł zaprezentować widok na Harbour Bridge - most, zwany przez sydneyczyków ze względu na kształt "wieszakiem" - drugi, zaraz po Opera House, symbol Australii.

Św. Mikołaj w okularach słonecznych
Ceny pokoi z widokiem na przystań na tę jedną sylwestrową noc są oczywiście odpowiednio wysokie, ale taki to już lokalny snobizm... Za możliwość oglądania fajerwerków i rozświetlonej na parę minut przystani trzeba odpowiednio zapłacić. "Nasz" balkon należał jednak do balkonów sylwestrowych II kategorii; żeby naprawdę dobrze zobaczyć pokaz sztucznych ogni, trzeba się było nieźle wychylać.

Miś koala
Most-wieszak wyglądający za dnia - na moje oko - jak kupa żelastwa, rzeczywiście zmienił się nagle w kolorowe, wesołe widowisko. Trochę jednak zazdrościłam ściśniętemu tłumowi, który (bez żadnych opłat!) siedział na trawie, murkach i gdzie się tylko dało w pobliżu mostu i opery i po prostu zadzierając głowy do góry mógł widzieć wszystko to, co ja po niezłych wygibasach na balkonie, na którym jeszcze na dodatek obrzydliwie wiało. Hotelowy pokoik był na szczęście wyposażony w TV, więc ci z nas, którzy nie mieścili się na wąskim balkonie, bądź też znudzili się przyjmowaniem pozycji z mocno wygiętym w przód kręgosłupem i skręconą w prawo szyją, mogli "show" oglądać na szklanym ekranie...

 1 2 
Następna strona

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

O tych krajach: Australia Melbourne i okolice Jesień w Granitowej Krainie   Pozostałe...

Opracowanie: Magda Żak
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa opowieść.
Wszystkie opowieści i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 1998-01-15