Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Newport-Bermuda Race 2002 - "Class Afloat" razem po 19 latach
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Czerwiec 2002 roku dał mi dawno oczekiwaną okazję popływania w dobrym towarzystwie i ze smaczkiem. Towarzystwo stanowili moi koledzy sprzed lat z Pogorii, na której spędziliśmy razem 9 miesięcy w rejsie pierwszej "Szkoły pod Żaglami" do Indii i dookoła Afryki, a "smaczek" - udział w jednych z ciekawszych pod względem nawigacyjnym regat na świecie - Newport-Bermuda. Stało się to możliwe dzięki pamięci Krzyśka Grubeckiego, który mieszkając od 10 lat w Nowym Jorku dorobił się zadbanego Jeanneau 44 i nie zapomniał o kolegach z Polski.

I tak 9 czerwca spotkaliśmy się na pokładzie Inessy II również z bliźniakami Piotrem i Michałem Malickimi. W międzyczasie Piotrek został wziętym stomatologiem, a Michał zawziętym prokuratorem. Oprócz nas na Inessie znaleźli się też żeglarze polonijni - Wes Śliwowski, Andy Palowski, Sławek Bartosik i Darek Chludzynski.

Do Newport, miejsca startu regat, dotarliśmy po kilkunastogodzinnej nocnej żegludze z Nowego Jorku. Dopełniliśmy formalności zgłoszeniowych i spotkaliśmy się z Richardem Konkolskim. Przedyskutowaliśmy wspólnie wyszukane przez Richarda w Internecie aktualne mapy prądu zatokowego i omówiliśmy taktykę. Zaplanowaną i wykonaną trasę rejsu przedstawia mapa termiczna północnego Atlantyku z tego okresu. Trasę zaplanowaliśmy raczej pod kątem prądów, a korzystne wiatry pozwoliły wykonać ją w 100%.

 1 2 3 4 5 
Następna strona

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku


Opracowanie: Marek Górniak
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa opowieść.
Wszystkie opowieści i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 2002-10-14