Strona główna
Strona główna
Opowieści
Opowieści
Dobre rady
Dobre rady
Galeria
Galeria
Recenzje sprzętu
Recenzje sprzętu
Konkurs
Konkurs!
Odsyłacze
Odsyłacze
Kontakt
Kontakt
Szukaj
Jeszcze kilka rad dla wybierających do Kenii
Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

Rasowym turystom, lubiącym surowe warunki, polecam Ma Roche Guest House na Third Parklands Ave; naprzeciwko szpitala Aga Khan - matau z Latema Rd. Pani Roche, z pochodzenia Polka, ma dom w hinduskiej dzielnicy; choć surowe warunki, to jednak bezpiecznie. Nie warto nosić zegarka na ręku - kradną ciekawym sposobem i zanim się człowiek spostrzeże, złodziej ucieka z zegarkiem. Pieniądze również należy trzymać głęboko ukryte, złodzieje zwłaszcza po zmroku wyrywają portfele wraz z kieszeniami i uciekają tak szybko, że nawet nie zdąży się pomyśleć o tym, żeby ruszyć w pościg. Na rzadziej odwiedzanej przez turystów prowincji jest znacznie bezpieczniej. Ogólnie nie jest jednak tak źle - przy zachowaniu pewnej ostrożności można się w Kenii czuć nie mniej bezpiecznie niż w Polsce, tym bardziej że ludzie są tu niezwykle sympatyczni.

Warto zabrać długopisy (takie pstrykane), które przydadzą się do rozdawania zwłaszcza w kenijskich wioskach. Bardzo przydaje się karta Visa, banki są w każdym miasteczku. Nie polecam ściągania pieniędzy z Polski przez tamtejsze banki. Myśmy próbowali. Pieniądze miały być po tygodniu, doszły po 1,5 miesiąca, gdy byliśmy już w Polsce. Trzeba pamiętać o tym, żeby się wszędzie targować, nawet w sklepach (nie dotyczy marketów) - cenę można zbić nawet 10-krotnie.

Najtaniej przenocować w rejonie Masai Mara u Masajów. Za niewielką opłatą wskażą miejsce, gdzie można rozbić namioty, naniosą drewna i będą czuwać w nocy (dotyczy tych, którzy organizują sobie safari samodzielnie, wypożyczając samochód).

Zagłosuj na tę publikację | Zasady konkursu | Wersja do druku

O tych krajach: Droga przez malarię Afryka Wschodnia Ostatnie wielkie safari XX wieku   Pozostałe...

Opracowanie: Roman Wolańczyk
Bardzo chętnie zamieścimy Państwa "dobre rady".
Wszystkie "rady" i uwagi prosimy kierować pod naszym adresem.
redakcja@tramp.travel.pl
Ostatnie uaktualnienie: 1999-08-01